Universal Transport/Palles Bageri CUP

Bolden ruller igen......

Så er vi atter klar med et forygende stævne, Når vi for 34. gang slår dørene op til Universal Transport/ Palles Bageri cup 2023 


Universal Transport/Palles Bageri Cup er et indendørs fodboldstævne, som afvikles hvert år i hhv. februar og november. Stævnet er meget populært og med deltagelse af maks. 100 hold pr. weekend, hvor deltagelse er fra hele landet.Det specielle ved stævnet er atmosfæren og at det er trænere og forældre der har alle opgaver i forbindelse med stævnet.Vi gør meget ud af spurtpræmier, præmieoverrækelse og scorede mål. Det veloplagte dommerbord sørger for kvikke kommentarer og god musik. 


Ved spørgsmål til stævneledelsen kan der rettes henvendelse til:


Charlotte Kromann Andersen
Mobil: 22578681
Mail:universaltransportcup@gmail.com


Gå ikke glip af denne fodboldfest.

Næste stævne er 24-26 Nov. 2023 


Bold, Bajer og Biksemad


Har du en pensioneret "Ronaldo" i benene, så er det nu du skal slå til.

Fredag d. 24 nov. kl.18.00 spiller vi bolden op til oldboys  indendørsstævne i Skibet Hallen.

Tag fat i Venner, arbejdskollegaer, naboer eller fodboldkammerarter og tilmeld et hold til en omgang hyggebold med efterfølgende Biksemad og en kold pilsner.

Vi garantere en festlig fodboldfest, med masser af god stemning, som da far var dreng :-)

Foreløbig spilleplan